iletisim


×
Size Ulaşalım!x
× Blog İletişim
TR EN

Montaj Vizesi Başvurusu

Türkiye’ye montaj, bakım, onarım, tamir ve eğitim amaçlı gelecek yabancılar için gerekli hukuki süreçleri takip ediyor ve yönetiyoruz. 

Türkiye’ye montaj, bakım, onarım, tamir ve eğitim amaçlı gelecek yabancılar, uyruğunda bulundukları ya da resmi olarak ikamet ettiği ülkelerdeki Türk Konsolosluklarından montaj vizesi alıp Türkiye’ye giriş yapabilirler.

Montaj vizesi ile Türkiye’ye giriş yapan yabancı personel geriye dönük 180 gün içerisinde 90 gün yasal olarak çalışabilir. Eğer son 180 günde başka bir vize türüyle Türkiye’de kalınmışsa, kalınan süre 90 günlük süreden düşülecektir. Örnek olarak, turist vizesi ile son 180 günde 30 gün Türkiye’de kalan bir yabancı, montaj vizesi ile yapacağı girişten sonra 60 gün çalışabilecektir.Başvuru Şekli

Miorec, başvuru öncesi işveren ve yabancı personelden alınan bilgi ve belgeler doğrultusunda online vize başvurusunu tamamlar, başvuru dosyasını yabancının yurt dışındaki adresine gönderir. 

Yabancının uygunluğu doğrultusunda ilgili Türk Konsolosluğundan randevu alınır. Randevu gün ve saatinde yabancı personelin başvuru yapması beklenir. 

Online vize başvurusu için uçuş ve otel rezervasyonu yapılması zorunludur. Bu belgeler sisteme eklenmeden başvuru tamamlanamaz ve randevu alınamaz. Bu yüzden, montaj vizesi ile yapılacak girişten en az 3 hafta önce tüm uçuş ve konaklama programının yapılmış olmasına özen gösteriniz. 

Montaj vizesi, başvuru yapılan Konsolosluğa bağlı olmak kaydıyla, çok girişli olarak verilir. Montaj vizesi olan yabancı, vize geçerlilik tarihleri içerisinde, geriye dönük 180 gün içerisinde 90 gün Türkiye’de çalışabilir. Daha uzun sürecek çalışmalar için “çalışma vizesi” başvurusu yapılması gerekmektedir.


Montaj Vizesiyle İlgili Önemli Uyarılar

Montaj vizesi alan yabancı için, Türkiye’deki çalışma süresi boyunca bordroya alınması ya da sigorta girişi yapılması zorunluluğu yoktur. 

Vize harç tutarı AB ülkelerinde çoklu giriş talep edilen vizelerde yaklaşık €180’dir.


Avrupa'daki Üretim ve Ticari Projeleriniz İçin Gerekli Çalışma ve Ticari İzin Başvurularınızı Tecrübe ve Profesyonellikle Yönetiyoruz.

Almanya, Fransa, Belçika ve diğer AB ülkelerindeki projelerinizi hayata geçirebilmek için önce bize danışın.

Uzmanlık

Küresel pandemi ile zorlaşan başvuru koşullarında dahi sektör uzmanlığımız sayesinde projelerinizi hayata geçirmenizi sağlıyoruz.

Danışmanlık

Tüm evrak ve başvuru süreci boyunca danışmanlık hizmetlerinizi yürütüyoruz.

Minumun Risk

Küresel pandemi ile zorlaşan başvuru koşullarında dahi sektör uzmanlığımız sayesinde projelerinizi hayata geçirmenizi sağlıyoruz.

Kısa Sürede
Hızlı Çözümler

Projelerinizin zaman hassasiyeti olduğunu biliyoruz ve bu yüzden en kısa sürede bürokratik işlemleri sonuçlandırmanız için çözümler sunuyoruz.

Kurumsal Firmalara Tüm AB Ülkeleri İçin Ticari ve Çalışma Danışmanlık Hizmetleri

Projeleriniz için izin almak istediğiniz Avrupa Birliği ülkelerinden gitmek istediğinizi seçip danışmanlarımıza ileterek başvuru ve izin süreci ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca edindiğimiz bilgi birikimi ile her ülkeye özgü başvuru süreçlerine hakimiyetimizle stratejik danışmanlık hizmeti alırsınız.

  • Başvurunuzu yapar ve danışmanlarımızla görüşürsünüz
  • Belgelerinizle birlikte aracı kurumlara hızlı bir şekilde iletişime geçeriz.
  • Projelerinizi sunar ve çalışma / ticaret izninizi alırız.

Projeniz için bizimle iletişime geçinReferanslar

Tümünü Gör
X

Daha detaylı bilgi için
bu numaradan bize
ulaşabilirsiniz.

+90 312 504 44 11
İletişim