iletisim


×
Size Ulaşalım!x
× Blog İletişim
TR EN

İkamet İzni Başvurusu

Miorec olarak sizlere, tecrübeli ekibimiz ile ikamet izni başvurularında danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Türkiye'de kalış süresini uzatmak ve ikamet izni almak gibi konularda hukuki süreçlerin takibini gerçekleştiriyor ve bu süreçte yaşayabileceğiniz olumsuzlukları ön görüyoruz. 

Yabancıların Türkiye’de kalış süresini uzatmak veya aile ikameti amacıyla Göç İdaresinden ikamet izni almaları yasal zorunluluktur. T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 02.12.2019 tarihinde yayınladığı duyuruya istinaden ikamet izni ve uzatma başvuruları kısıtlanmıştır. 

“6458 sayılı kanunun 31-1 (e) bendi (turizm amaçlı kalacaklar) kapsamında toplamda veya tek seferde bir yıl ya da daha uzun süreli e bendi kapsamında kısa dönem ikamet izni almış yabancıların turizm dışında haklı gerekçeler sunarak yeni bir ikamet izni kalış nedeni olmaması durumunda 01.01.2020 tarihinden itibaren turizm amaçlı ikamet izni ve uzatma başvuru talepleri uygun görülmeyecektir.” 

Yabancılar, vize veya vize muafiyet süresi içerisinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne online başvuru yapabilirler. Randevu gün ve saatinde, yabancının adresinin bağlı bulunduğu Göç İdaresi İl Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapması gerekmektedir. İkamet İzni Süre Uzatımı: İkamet izni süre bitimine 2 (iki) ay kala süre uzatımı başvuru süreci başlar. Online başvuru sonrası dosyanın posta yoluyla Göç İdaresi İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi yeterli olacaktır. Önceki ikamet izni başvurusunda sunulan evraklardan farklı evraklar sunulması durumunda (pasaport değişimi, adres değişikliği, vb.) şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.İKAMET İZNİ KULLANIMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

1. Başvuru onaylanana kadar yabancıya, en fazla 15 gün süre ile yurt dışında kalmasını sağlayan müracaat belgesi verilir. Çıkış yaparken müracaat belgesini ve harç yatırılan makbuzu yanınızda bulundurunuz. 


2. İkamet İzni iptal sebepleri: 


● İkamet izninin veriliş amacı dışında kullanıldığının tespit edilmesi, 

● Yabancının son bir yıl içinde toplamda 120 (yüz yirmi) günden fazla yurt dışında kalması, 

● Yabancı hakkında sınır dışı edilme veya Türkiye’ye giriş yasağının bulunması hallerinde, ikamet izni iptal edilir. Süresi bitenlerin süreleri uzatılmaz.


Avrupa'daki Üretim ve Ticari Projeleriniz İçin Gerekli Çalışma ve Ticari İzin Başvurularınızı Tecrübe ve Profesyonellikle Yönetiyoruz.

Almanya, Fransa, Belçika ve diğer AB ülkelerindeki projelerinizi hayata geçirebilmek için önce bize danışın.

Uzmanlık

Küresel pandemi ile zorlaşan başvuru koşullarında dahi sektör uzmanlığımız sayesinde projelerinizi hayata geçirmenizi sağlıyoruz.

Danışmanlık

Tüm evrak ve başvuru süreci boyunca danışmanlık hizmetlerinizi yürütüyoruz.

Minumun Risk

Küresel pandemi ile zorlaşan başvuru koşullarında dahi sektör uzmanlığımız sayesinde projelerinizi hayata geçirmenizi sağlıyoruz.

Kısa Sürede
Hızlı Çözümler

Projelerinizin zaman hassasiyeti olduğunu biliyoruz ve bu yüzden en kısa sürede bürokratik işlemleri sonuçlandırmanız için çözümler sunuyoruz.

Kurumsal Firmalara Tüm AB Ülkeleri İçin Ticari ve Çalışma Danışmanlık Hizmetleri

Projeleriniz için izin almak istediğiniz Avrupa Birliği ülkelerinden gitmek istediğinizi seçip danışmanlarımıza ileterek başvuru ve izin süreci ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca edindiğimiz bilgi birikimi ile her ülkeye özgü başvuru süreçlerine hakimiyetimizle stratejik danışmanlık hizmeti alırsınız.

  • Başvurunuzu yapar ve danışmanlarımızla görüşürsünüz
  • Belgelerinizle birlikte aracı kurumlara hızlı bir şekilde iletişime geçeriz.
  • Projelerinizi sunar ve çalışma / ticaret izninizi alırız.

Projeniz için bizimle iletişime geçinReferanslar

Tümünü Gör
X

Daha detaylı bilgi için
bu numaradan bize
ulaşabilirsiniz.

+90 312 504 44 11
İletişim