iletisim


×
Size Ulaşalım!x
× Blog İletişim
TR EN

Çalışma İzni Başvurusu

İkamet izinleri ve süreleri yabancıların Türkiye’ye geliş amaçlarına, uyruklarına, yabancının Türkiye veritabanında kayıtlı bilgilerine, ikili anlaşmalara göre değerlendirilerek verilmektedir. İkamet izin süreleri Türkiye’ye giriş ve çıkışlarda uygulanan yasalara, yabancının ülkesi ile yapılan ikili anlaşmalara göre uygulanmakta, süreler kısa veya uzun olabilmektedir. Kanuni süreçlerin tamamında Miorec olarak uzman ekibimizle sizler için özel çözümler üretiyoruz.


Yabancıların Türkiye’de çalışabilmesi için “çalışma izni” alınması gerekmektedir. İzin başvurusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yurt dışındaki Türk Temsilciliklerinden alınan “referans numarası” ile yapılır. Türkiye’de geçerli en az 6 aylık ikamet izni olan yabancılar (öğrenim amaçlı verilen ikamet izinleri hariç) başvurularını doğrudan Çalışma Bakanlığı’na yapabilirler. Bu durumda olan yabancıların “çalışma vizesi” başvurusu yapmalarına gerek yoktur. 


Başvuru aşağıdaki kriterleri sağlayan Türkiye’deki işveren tarafından yapılır: 

● Çalışan her yabancı personel için 5 (beş) Türk çalışan olması, 

● Çalıştıran kuruluşun ödenmiş sermayesinin en az 100.000 TL veya, 

● Yıllık cirosunun en az 800.000 TL veya, 

● Yıllık ihracatının en az 250.000 USD olması gerekmektedir. 


Yabancı personele verilecek ücretin yapacağı işe uygun olması vb. koşullar Bakanlıkça incelenir. 

Miorec, başvuru öncesi işveren ve yabancının evrakını inceler, değerlendirmesini yapar ve başvurunun uygunluğu konusunda bilgi verir. Değerlendirme sonrası olabilecek pozitif ya da negatif olasılıklar karşılıklı görüşülür ve başvuru yapılır. 

İlk başvuru 1 yıl olarak yapılır. İlerleyen yıllarda, aynı işverende devam edilmesi durumunda 2 ve 3 yıllık uzatmalar yapılabilir. İşveren değiştirildiğinde ya da transfer başvurularında izin 1 yıl olarak verilir.


Nasıl Başvuru yapılır?

Yabancı, adına alınan vize randevusunun gün ve saatinde Miorec tarafından kendisine gönderilen dosya ile “çalışma vizesi” başvurusu yapar. Konsoloslukça verilecek referans numarası ile “çalışma izni” başvurusu Bakanlığa yapılır. Tüm süreç Miorec tarafından yürütülür.


Yabancının sigortalanması ve adres kaydı

Çalışma izni onayından sonra (yurtdışı başvurularında yabancının Türkiye’ye girişini müteakip) yabancının sigorta girişinin derhal yapılması ve 20 gün içerisinde ilgili Nüfus Müdürlüğü’nde adres kaydı yapılması yasal zorunluluktur.


Avrupa'daki Üretim ve Ticari Projeleriniz İçin Gerekli Çalışma ve Ticari İzin Başvurularınızı Tecrübe ve Profesyonellikle Yönetiyoruz.

Almanya, Fransa, Belçika ve diğer AB ülkelerindeki projelerinizi hayata geçirebilmek için önce bize danışın.

Uzmanlık

Küresel pandemi ile zorlaşan başvuru koşullarında dahi sektör uzmanlığımız sayesinde projelerinizi hayata geçirmenizi sağlıyoruz.

Danışmanlık

Tüm evrak ve başvuru süreci boyunca danışmanlık hizmetlerinizi yürütüyoruz.

Minumun Risk

Küresel pandemi ile zorlaşan başvuru koşullarında dahi sektör uzmanlığımız sayesinde projelerinizi hayata geçirmenizi sağlıyoruz.

Kısa Sürede
Hızlı Çözümler

Projelerinizin zaman hassasiyeti olduğunu biliyoruz ve bu yüzden en kısa sürede bürokratik işlemleri sonuçlandırmanız için çözümler sunuyoruz.

Kurumsal Firmalara Tüm AB Ülkeleri İçin Ticari ve Çalışma Danışmanlık Hizmetleri

Projeleriniz için izin almak istediğiniz Avrupa Birliği ülkelerinden gitmek istediğinizi seçip danışmanlarımıza ileterek başvuru ve izin süreci ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca edindiğimiz bilgi birikimi ile her ülkeye özgü başvuru süreçlerine hakimiyetimizle stratejik danışmanlık hizmeti alırsınız.

  • Başvurunuzu yapar ve danışmanlarımızla görüşürsünüz
  • Belgelerinizle birlikte aracı kurumlara hızlı bir şekilde iletişime geçeriz.
  • Projelerinizi sunar ve çalışma / ticaret izninizi alırız.

Projeniz için bizimle iletişime geçinReferanslar

Tümünü Gör
X

Daha detaylı bilgi için
bu numaradan bize
ulaşabilirsiniz.

+90 312 504 44 11
İletişim